X اینستاگرام نيک فوم
کليک کنيد

فوم سايلنت

فوم سايلنت

فوم سايلنت یا فوم رول سایلنت یکی از انواع پرکاربرد فوم ها در صنایع دکوراسیون داخلی و پارکت و لمینت می باشد. برای نصب پارکت لمینت و یا کابینت خود به بهترین حالت ممکن و ایجاد سطح صاف و صیقلی زیر آن، به فوم سايلنت نياز داریم. کارخانه نیک فوم تولید کننده اصلی و عمده فوم سایلنت در ایران می باشد. اما فوم سايلنت چیست و چه کاربردی دارد؟

فوم رول سایلنت یا رول فوم نیک فوم نوعی از فوم است که با ضخامت های مختلف از 1 میلی متر به بالا تهیه می شود و کاربردهای بسیار فراوانی در صنایع مختلف دارد. فوم رول تولید شده توسط نیک فوم خواص مختلفی از جمله قابلیت استفاده زیر پارکت و لمینت،  لمینت پارچه و پلاستیک و قابلیت پشت چسب دار شدن را دارا می باشد. به این محصول در بازار فوم زیر پارکت و فوم زیرکار لمینت نیز گفته می شود. فوم سایلنت

فوم سايلنت لایه فومی  ابر مانند است که جهت مسطح شدن سطح زیر کار کاغذ دیواری ها و یا پارکت لمینت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این فوم ها به شکل رولی با ضخامت های متفاوتی تولید می شوند. اما ضخامت استاندارد برای فوم زیر پارکت و فوم لمینت ۱.۵ تا ۲ میلی متر است. این محصول به صورت عمده در رنگهای مشکی و سفید تولید می شود ولی بنا به سفارش امکان تولید رنگهای دیگر نیز وجود دارد. همچنین بنا بر کاربرد فوم رول در ضخامت های 1 میل، 1.5 میل، 2میل، 3میل، 4 میل، 5 میل و 10 میل و در رول های 50 متری با عرض 1 متر یا 1.5 متر تولید می گردد.  لازم به ذکر است ضخامت و ابعاد فوم رول بسته به درخواست و کاربرد قابل تغییر می باشد. فوم سایلنت کاربردهای مختلفی دارد و در مصارف گوناگون مثل سیستم عایق کاری و صنعت مبلمان و کفپوش ها و … استفاده می شود. البته این محصول در صنایع دیگر مانند صنایع تولید کیف و کفش عمدتا فوم رول یا پفک رولی کفش نامیده می شود. از عمده ترین کاربردهای فوم سایلنت 2 میل برای کف سازی پارکت و لمینت می باشد.

فوم سایلنت

مزایای فوم سایلنت در نصب پارکت و صنایع ساختمانی

  • فوم ها باعث جلوگیری از ایجاد صدا به هنگام قدم زدن بر روی پارکت لمینت ها می شوند و یا این صدا را به حداقل میزان ممکن کاهش میدهند. از این رو این محصول به عنوان عایق کف در کنار فوم عایق صدا کاربرد فراوانی دارد.
  • از فوم ها می توان به عنوان عایق حرارتی و برودتی استفاده نمود.
  • با استفاده از فوم ها در زیرسازی پارکت لمینت می توان از قابلیت ارتجاعی آنها جهت ایجاد محیطی امن برای کودکان و سالمندان بهره برد.

فوم سایلنت چیست؟

فوم سايلنت از دسته انواع فوم صنعتی است. به طور کلی فومی که در زیر لمینت ها استفاده می شود را فوم سایلنت می نامیم. این فوم که یکدست و انعطاف پذیر بوده و چگالی بالاتری نسبت به نوع معمولی دارد و به خوبی وزن را تحمل می کند.

فوم سایلنت  عرض ۱۴۵ تا ۱۵۰ سانتی متر و با ضخامت 1.5 یا  ۲ میلی متر در دو رنگ سفید و مشکی تولید می شوند. قبل از نصب لمینت یک لایه از آن زیر لمینت پهن می شود تا سطح زیر کار صاف و مسطح شود. فوم سایلنت علاوه بر صداگیری و جلوگیری از به صدا افتادن پارکت و لمینت یک عایق مناسب برابر نفوذ رطوبت و جلوگیری از باد کردن لمینت کف به شمار می رود.

فوم رول سایلنت

تفاوت فوم سایلنت و فوم پلی اتیلن

  • فوم سایلنت دارای چگالی بالاتری نسبت به فوم پلی اتیلن بوده که این چگالی بالا مانع از عبور رطوبت و نم از فوم سایلنت می شود.
  • فوم سايلنت یکدست بوده و برخلاف فوم معمولی دارای محفظه های خالی نیست. خصوصیت سلول بسته بودن فوم زیر پارکت باعث می شود در گذر زمان فشرده نشده و خاصیت انعطاف پذیری و ارتجاعی خود را از دست نمی دهد. در حالی که فوم معمولی حالت نایلونی و برفکی داشته و در دراز مدت بر روی هم فشرده می شود.
  • مهم ترین تفاوت در مورد مکان های استفاده از آنها است که بهتر است در مکان هایی که کف آن ناصاف تر بوده و به عنوان مثال دارای سنگ ریزه می باشد از فوم سایلنت استفاده شود و در مکان هایی که کف آن صاف تر بوده و به عنوان مثال سرامیک شده است از فوم معمولی استفاده شود.
  • فوم سایلنت به دلیل دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد نسبت به فوم معمولی گران قیمت تر است .

ویژگی های فوم سایلنت

با استفاده از فوم سایلنت در زیرسازی پارکت لمینت، ما از ویژگی های منحصر به فرد این محصول بهره مند می شویم. فوم سایلنت علاوه بر صاف و صیقلی کردن سطح زیر کار، به عنوان عایق دمایی نیز عمل می کند. در واقع فوم سایلنت مانع از نفوذ سرما و همچنین مانع از هدر رفتن گرما می شود. به این معنی که تنها با استفاده از این نوع فوم می توانیم نقشی هر چند کم در کاهش سوختن سوخت های فسیلی و در نتیجه کاهش آلودگی زیست محیطی داشته باشیم.

فوم سایلنت عایق مناسبی برای صدا بوده و باعث کاهش عبور صدا به خصوص در آپارتمان ها به طبقات زیرین می شود و همچنین در هنگام راه رفتن روی پارکت لمینت صدای کمتری تولید می شود. خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری فوم سایلنت باعث شده استفاده از آن در زیر پارکت لمینت، کف ساختمان را از حالت سخت و سفت به حالتی نرم و مرتجع تبدیل کرده تا بتوان از قدم زدن به روی آن لذت برد و همچنین محیطی امن تر را برای کودکان و سالمندان فراهم آورد.

فوم رول کفاشی و سراجی

این محصول نیز نوعی از فوم رول است که استفاده فراوانی به عنوان لایه شکل دهنده در ساخت کیف و ساک و چمدان ، کفش های ورزشی و دمپایی دارد. رول فوم کفاشی نیک فوم با ترکیب فرمولاسیون مرغوب و قابلیت پشت چسب دار شدن و لمینت پارچه، تکسون و پلاستیک مناسب ترین محصول جهت استفاده در صنایع تولید کیف و کفش می باشد. این فوم رول در رول های 50 متری و در ضخامت و رنگ بندی متنوع تولید می گردد. فوم رول نیک فوم بنا به درخواست مشتری در ابعاد و رنگهای مختلف و سفارشی نیز تولید می گردد.جهت دیدن نمونه این محصول یا کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فوم رول با مشاورین نیک فوم تماس بگیرید.

 

فوم آلومینیومی یا ویسکوز چیست؟فوم رویه آلومینیوم

نوع دیگری از فوم سایلنت ، فوم ویسکوز(متال سایلنت) است. تفاوت این نوع فوم با فوم سایلنت داشتن یک روکش آلومینیومی است. این قابلیت آن را به گزینه مناسبی برای مکان هایی که گرمایش از کف دارند تبدیل کرده است. زیرا با روکش آلومینیومی خود از آسیب رسیدن به پارکت در هنگام گرمایش از کف ممانعت می کند. در واقع این نوع فوم از نوع های دیگر ممتاز تر است.

نکات مورد توجه به هنگام خرید فوم سايلنت

  • فوم سایلنت ها در حالت استاندارد با ضخامت ۲ میلیمتر تولید می شوند که در هنگام خرید نیز باید به این نکته توجه داشت تا ضخامت فومی که خریداری می کنیم کمتر یا بیشتر از ۲ میلی متر نباشد. فوم با ضخامت کمتر از ۲ میلی متر انعطاف پذیری کمی داشته و مقاومت آن در برابر وزن نیز کمتر است و باعث بروز مشکل در پارکت لمینت می شود. فوم با ضخامت بالای ۲ میلی متر نیز به علت نرمی بیش از حد باعث شکسته شدن کلیک های لمینت و در نتیجه آسیب دیدن آن می شود.
  • همانطور که قبلا گفته شد فوم سایلنت در دو رنگ سفید و مشکی تولید می شود. رنگ مشکی از مواد بازیافتی تولید شده و کیفیت پایین تری نسبت به رنگ سفید دارد. پس برای بهره مندی از کیفیت بهتر، رنگ سفید آن را تهیه کنید.
  • فوم های معمولی حالت برفکی و نایلونی دارند که در اثر گذشت زمان فشرده شده و انعطاف پذیری خود را از دست می دهند اما مزیت فوم سایلنت این است که دارای محفظه خالی نیست یکدست است و نور را عبور نمیدهد و حالت برفکی به خود نمی گیرد.

قیمت فوم سایلنت

قیمت فوم سایلنت به عوامل مختلفی از جمله ضخامت، رنگ ، کیفیت و درجه سختی و خاصیت ارتجاعی فوم بستگی دارد. همچنین قیمت خرید فوم سایلنت به صورت عمده برای مصارف زیر پارکت و لمینت یا استفاده در صنایع کیف و کفش با قیمت خرید جزیی این محصول متفاوت است. نیک فوم به عنوان تولید کننده فوم سایلنت مفتخر است که بهترین کیفیت را با ارزانترین قیمت به مشتریان گرامی عرضه نماید. برای دریافت قیمت فوم سایلنت و سفارش این محصول با مشاورین نیک فوم تماس حاصل فرمایید.

در انتها اگر شما میخواهید پارکت مناسبی متناسب با زیبایی و راحتی محیط کار یا زندگی خود داشته باشید. خرید و نصب فوم سایلنت هایی با کیفیت خوب را به شما توصیه می کنیم. برای مشاوره قیمت و خرید فوم سایلنت با مشاورین نیک فوم از طریق شماره های تماس سایت تماس حاصل فرمایید.

مزایای استفاده فوم رول نیک فوم

عایق صوتی

عایق صدا و جلوگیری از به صدا افتادن پارکت

عایق سرما و گرما

جلوگیری از تغییرات دما بین دو طرف

عایق رطوبت

عایق رطوبت و جلوگیری از پوسیدگی و باد کردن لمینت و پارکت در گذر زمان

 

تصاویر فوم رول

 

ابعاداین محصول بسته به درخواست مصرف کنندگان، با عرض 1 متر تا 1/5 متر و در متراژ های 25، 50 و 100 متری ارائه می گردد
ضخامت1/5 میلی متر2 میلی متر2/5 میلی متر3 میلی متر3/5 میلی متر4 میلی متر5 میلی متر

سفارش فوم رول

سفارش

لطفا صبر کنید