X اینستاگرام نيک فوم
کليک کنيد

فوم گلسازی

فوم گلسازی

فوم گلسازی محصولی سبک و انعطاف پذیر است که به شکل ورقه های فوم، در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود. این فوم دارای رنگ بندی و طرح های بسیار متنوعی می باشد. همان طور که از نام این محصول برداشت می شود، بیشترین کاربرد فوم های گلسازی، در ساخت انواع گل های فومی و گل های فوم بلندر می باشد . به این ترتیب فوم گلسازی به عنوان متریالی بسیار کاربردی در انواع کارگاه ها و آموزشگاه های گلسازی، به کار گرفته می شود.گل فومی

فوم های گلسازی انواع بسیار مختلفی دارند و به صورت ورقه های فوم برش خورده، و یا به صورت ورقه های فوم گلسازی متری، و یا حتی به صورت فوم رول به فروش می رسند. این فوم ها، در رنگ ها و طرح های متنوعی تولید می شوند و نمونه های اکلیلی آن ها، از محبوبیت بسیار زیادی در بین افراد، برخوردار می باشد. این روزها، گلسازی با فوم، مورد توجه افراد و به ویژه بانوان زیادی قرار گرفته است و چه بسا افرادی که برای گذراندن اوقات فراغت و کسب حرفه ای جدید، به آموزشگاه های مختلف مراجعه کرده و با یادگیری این هنر کاربردی می پردازند.

خصوصیات فوم گلسازی

یکی از خصوصیات فوم مناسب گلسازی، حالت پذیری مطلوب آن می باشد. تنوع رنگ بالا نیز از دیگر ویژگی های فوم مناسب گلسازی به شمار می رود. این محصول می تواند به شکل فوم رول یا فوم ورقه ای تولید شود.  انجام فعالیت های خلاقانه مانند ساخت وسایل تزئینی با فوم گلسازی، سبب تمایل و علاقه بسیاری به این فعالیت ها می شود. این فعالیت های زمینه شکوفایی و پرورش نوآوری و خلاقیت را در افراد فراهم می سازد. با اعمال شیوه های خلاقانه و استفاده از لوازمی مانند فوم گلسازی، می توان به خلق وسایل تزئینی زیبا و جذاب اقدام نمود. امروزه گل های تزئینی در دکوراسیون های مختلف به عنوان وسیله تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از خصوصیات فوم گلسازی، استفاده از مواد اولیه کاملا بهداشتی و مرغوب در ساختار آن می باشد. به دلیل اینکه این وسایل به طور مرتب در تماس با پوست بدن انسان هستند، لذا کاملا بهداشتی بوده و هیچگونه حساسیتی و مشکلات پوستی را برای استفاده کننده آن با خود به همراه ندارد.

کاربرد فوم گلسازی

گلسازی با فوم برخلاف گلسازی با خمیر یا مواد دیگر بسیار راحت و بی دردسر است چرا که فوم به آسانی  شکل و حالت می گیرد و با رنگ های مختلف آن می توان انواع گل های مصنوعی مورد نظر را خلق کرد البته گفتنی است که فوم گلسازی فقط برای تولید گل های  مصنوعی مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه اکثر تزیینات سفره عقد،خنچه عقد،کاردستی های کودکان و بسیاری از عروسک های دست ساز به وسیله فوم گلسازی ساخته می شوند.  تهیه گل و وسایل تزئینی از عمده کاربرد ها و استفاده های فوم مناسب گلسازی محسوب می شود. ترکیب رنگ متنوع و شاد این محصولات، به خلق گلهای رنگارنگ و چشم نواز کمک شایانی می کند. برای ساخت گلهای مصنوعی، این محصولات بهترین گزینه به حساب می آیند. به علت کیفیت مطلوب این نوع فوم، محصول نهایی از جنس یکپارچه و مرغوب بهره می برد. همچنین زیبایی و جذابیت محصول نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. تهیه خنچه و سفره عقد از دیگر کاربرد های مؤثر فوم گلسازی به شمار می رود. برای تزئین سفره عقد می توان از گلهای مصنوعی و رنگارنگ فومی بهره کافی را برد. امروزه آموزش ساخت گل تزئینی به عنوان یک منبع درآمد مناسب، در آموزشگاه های مختلف صورت می گیرد. افراد زیادی به فراگیری این آموزش ها مشغول هستند و با فراگیری مهارت های لازم با استفاده از فوم مناسب گلسازی منبع درآمد قابل توجهی را برای خود فراهم ساخته اند.

علاوه بر موارد فوق فوم گلسازی در مهدکودک ها، مراکز آموزشی و آموزشگاه ها کاربرد گسترده و بسیار زیادی دارد. از این نوع فوم در مدارس ابتدایی نیز می توان در زمینه های آموزشی نهایت استفاده را برد. برای یادگیری درس هایی مانند علوم، ریاضی و آموزش الفبا، فوم مناسب گلسازی انتخاب بسیار تاثیر گذار و مؤثری به شمار می رود. ساخت وسایل سرگرم کننده و تهیه اسباب بازی برای کودکان، از دیگر کاربردهای مهم فوم گلسازی می باشد. با ساخت اسباب بازی می توان در دنیای کودک قدم گذاشت و دنیای کودکانه او را بیش از پیش مورد شناخت و شناسایی قرار داد. بر همین اساس، قوه تخیل کودک تقویت شده و زمینه شکوفایی و پرورش استعدادها او نیز به نحو مطلوب میسر می گردد. تهیه وسایل آموزش و کمک آموزشی، وسایل فکری، لوازم تحریر، تهیه ماسک، کلاه لبه دار و ساخت عروسک از دیگر کاربردهای فوم مناسب گلسازی به حساب می آید.

ویژگی های فوم گلسازی

بهتر است بپرسیم چرا بیشتر هنرمندان دست و دلشان به سمت استفاده از فوم گلسازی می رود تا استفاده از دیگر مواد؟!

جواب اینجاست:

1)فوم های گلسازی نسبت به مواد دیگر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند.

2)قابلیت چندین بار شست شو با آب و صابون را دارند.

3)تنوع اندازه،ابعاد،رنگ و ضخامت آن ها بالا است.

4)امکان رنگ آمیزی آن ها با رنگ های طبیعی نظیر روناس و حنا و رنگ های صنعتی مثل رنگ اکلریک وجود دارد.

5)پس ازشست و شو بافتشان سالم می ماند و رنگشان کدر نمی شود.

6)ضدحساسیت هستند و کار با آنها برخلاف مواد شیمیایی دیگر باعث ایجاد عارضه های پوستی نمی شود.

7)انعطاف پذیری بالایی دارند و برش دادن آن ها راحت است.

کاربرد فوم گلسازی در ساخت انواع کاردستی و گل های بلندر
خرید فوم گلسازی

کاربرد فوم های گلسازی بسیار متنوع است و در اماکن مختلف و با اهداف متنوعی، مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه مهدکودک های بسیاری برای رشد و پرورش خلاقیت کودکان و آموزش مهارت های دستی به آن ها، از  فوم گلسازی اکلیلی و فوم گلسازی ساده، استفاده می نمایند و این امکان را برای آن ها فراهم می کنند تا غرق در رویاهای خود شده و به خلق تمام آن چه در ذهن دارند، مشغول شوند. فوم های گلسازی به خاطر ویژگی و ماهیتی که دارند، برای این گونه مصارف در مهدکودک ها و آموزشگاه ها بسیار مناسب اند.

از دیگر کاربردهای فوم های گلسازی، استفاده از آن ها در آموزش حرفه و تخصصی جدید به افراد می باشد، و امروزه افراد زیادی با مراجعه به کارگاه ها و کلاس های آموزش گلسازی با فوم، به کسب مهارتی نوین می پردازند. افراد پس از کسب مهارت و تجربه در رشته ی گلسازی با فوم می توانند، به صورت مستقل و یا وابسته به موسسات دیگر، شروع به کار گلسازی کرده و در آمدی مجزا را کسب نمایند. گلسازی با فوم این امکان را برای بسیاری از بانوان خانه دار فراهم می کند تا در محیط منزل خود نیز، مشغول به کار شده و ضمن استفاده ی بهینه از اوقات فراغت خود، به کسب درآمد بپردازند.

 ویژگی های فوم گلسازی مرغوب نیک فوم 

آن چه در انتخاب و خریداری فوم های گلسازی، از اهمیت بسیار برخوردار است، توجه به برند تولید کننده و کیفیت فوم ها می باشد. فوم های گلسازی در هر رنگ و هر طرحی که باشند، به طور مستقیم با دست و پوست انسان، در تماس هستند و همان طور که در قسمت بالا اشاره شد، در مهدکودک ها و آموزشگاه های مخصوص کودکان نیز مورد استفاده قرار می گیرند. همین مساله باعث می شود تا رعایت استانداردهای بهداشتی در ساخت آ نها، از اهمیت بسیاری برخوردار باشد . یک فوم مرغوب و با کیفیت فومی است که استفاده از آن هیچگونه آسیبی را، به بدن انسان وارد ننماید.فوم گلسازی بزرگ

فوم های گلسازی، قابل شست و شو بوده و این امکان را برای افراد فراهم می کنند تا گرد و غبار و آلودگی موجود بر روی گل های فومی و گل های فومی بلندر را، که به مرور زمان ایجاد شده اند، با آب و مواد شوینده ی مناسب، بشویند و گل های ساخته شده با فوم را، به زیبایی و تمیزی روز اولشان بازگردانند.

فوم های بلندر مرغوب و با کیفیت، از انعطاف پذیری بسیار زیادی بهره مندند و با حرکت انگشتان دست، به راحتی تغییر شکل می دهند. این ویژگی فوم های گلسازی باعث می شود، تا به اشکال و حالت های متنوعی در آمده و گل های زینتی بسیار زیبا و سازه های دکوراتیو متنوعی را، به وجود آورند و بر زیبایی محیط بیافزایند. همچنین لازم است بدانید که فوم های گلسازی مرغوب در عین حالت پذیری، بسیار سبک و خوش دست نیز می باشند و به راحتی توسط افراد، برش خورده و شکل می پذیرند.

نحوه ی سفارش و خرید فوم های گلسازی

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که فوم گلسازی را از کجا بخریم؟ خوشبختانه امروزه، امکان خرید انواع فوم های گلسازی، در ابعاد، اندازه ها و رنگ های متنوع، به صورت اینترنتی نیز موجود می باشد. با خرید اینترنتی فوم گلسازی می توانید این فوم ها را در هر تعدادی که می خواهند سفارش دهند و آن ها را درب منزل خود تحویل بگیرند. یکی از مهم ترین مزایای خرید اینترنتی فوم های گلسازی، تنوع محصولات ارائه شده به مشتری و صرفه جویی در وقت و هزینه ی کاربران می باشد. کارخانه ی نیک فوم به عنوان یکی از معتبرترین کارخانه های تولید فوم در انواع مختلف فوم صنعتی و ورزشی، ارائه دهنده ی بالاترین کیفیت و تنوع در ورقه های فوم می باشد. شما با مراجعه به سایت نیک فوم می توانند، به بررسی محصولات مختلفی که توسط این شرکت ارائه می شوند، بپردازید.  پس از انجام بررسی های لازم، نسبت به خرید فوم مورد نظر خود در رنگ ها، اندازه ها و درجه های سختی مختلف، اقدام نمایند. برای اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین نیک فوم تماس بگیرید .