X اینستاگرام نيک فوم
کليک کنيد

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی پوشش و کفپوشی بسیار زیبا و کاربردیست که مصارف فراوانی دارد . در حال حاضر استفاده از چمن مصنوعی در محیط های مختلف و متناسب با نوع کاربری، در طیف گسترده ای صورت می گیرد. ردپای چمن مصنوعی در فضاهای مختلف نظیر اماکن مسکونی، تجاری، اداری، زمین های ورزشی و ورزشگاه ها به نحو مشهود و ملموسی به چشم می خورد.  این محصول همچنین در کنار کفپوش لاستیکی فضای زیبایی در سالن های بدنسازی و ورزشی لیجاد می کند.قیمت چمن مصنوعی تزیینی

همچنین از این محصولات برای زیبا سازی و افزایش جذابیت در فضای دکوراسیون خارجی و داخلی نیز استفاده به عمل می آید. بر همین اساس، در مکان هایی که شرایط مناسب و مطلوب برای نگهداری از چمن طبیعی فراهم نباشد، استفاده از چمن مصنوعی یک راهکار بسیار کاربردی و در عین حال مثمر ثمر به شمار می رود. بدین ترتیب دیگر نگرانی در این زمینه و در رابطه با پوشش سطح زمین وجود ندارد.

امروزه نقش و اهمیت پیشرفت های روزافزون فناوری و تکنولوژی های نوین در زندگی انسان ها را نمی توان نادیده گرفت. تولید محصولاتی مانند چمن نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. بر همین اساس و تحت تاثیر تحولات انجام شده، در بافت و ظاهر چمن مصنوعی نیز تغییرات گسترده ای صورت گرفته است. بنابراین تولید و عرضه نسل های جدید از این محصولات علاوه بر برخورداری از شمایلی جذاب و مورد پسند، برای برآورده ساختن نیازهای سازمان های مختلف و به ویژه برای انجام مطلوب زیرسازی بسیار تاثیر گذار و مؤثر تلقی می شود.

ضرورت و اهمیت استفاده از چمن مصنوعی

انتخاب و خرید چمن مصنوعی به علت قابلیت ها و کارایی بسیار بالای این محصول، در ابعاد مختلف زندگی و همینطور سایر عرصه ها، از درجه اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. امروزه متاثر از رونق زندگی شهری و گسترش چشمگیری رشد جمعیت، بهره مندی از فضاهای ورزشی و تفریحی به یک امر مسجل و بدیهی مبدل گشته است.

بر همین اساس، بهره مندی از فضا های ورزشی علی الخصوص در رابطه با ورزش هایی نظیر تنیس، فوتسال و فوتبال، نیاز به یک سطح کاملاً یکپارچه و هموار، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. چراکه وجود چنین محیط هایی علاوه بر جلوگیری از آسیب و صدمه دیدن ورزشکاران، برای ارتقای عملکرد آنها در هنگام انجام تمرین های ورزشی بیش از پیش ضرورت پیدا می کند. از طرفی، برای پوشش سطح زمین، کاشت چمن طبیعی به علت نیاز به مصرف آب زیاد و هزینه های بسیار بالا جهت نگهداری آن، از نقطه نظر اقتصادی توجیه منطقی ندارد.

در این شرایط، انتخاب و خرید چمن مصنوعی یک راهکار بسیار کاربردی و در عین حال مقرون به صرفه به شمار می رود. این محصولات علاوه بر صرفه جویی چشمگیر و قابل توجه در مصرف آب، در سالن ها و محیط های ورزشی به خوبی در نقش یک کفپوش باکیفیت و استاندارد انجام وظیفه می نماید. لطافت، نرمی، کیفیت بالا، استحکام و دوام مطلوب چمن مصنوعی، از جمله مؤلفه های مهم و تاثیر گذار برای خرید این محصولات به عنوان یک کفپوش استاندارد تلقی می شود.

چمن مصنوعی تزیینی باغ

ویژگی و خصوصیات حائز اهمیت

به طور معمول این محصول با در نظر گرفتن نوع کاربری و نحوه استفاده در ابعاد بلند، کوتاه و متوسط تولید و عرضه می شود. این محصول در مقایسه با چمن طبیعی از استقامت و دوام قابل توجهی بهره می برد. به طور کلی، چمن از نوع مصنوعی در دو بعد ورزشی و تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. بر همین اساس، متناسب با نوع کاربرد، در بافت آن از متریالی همچون پلی پروپیلن، پلی اتیلن یا پلی آمید استفاده به عمل می آید. چراکه این نوع الیاف ضمن لطافت و نرمی بافت چمن، دوام و استحکام آن را نیز ارتقا می بخشد.

برای افزایش دوام سطح چمن، الیاف از نوع پلی استری بکار گرفته می شود. به طور معمول، از متریال از نوع لاستیک یا پلی استایر در بخش های پشتی این نوع چمن استفاده می گردد. در نتیجه این امر، چمن مصنوعی در برابر عوامل محیطی و فرسایش از مقاومت قابل توجهی برخوردار می باشد. استفاده از مواد اولیه باکیفیت و استاندارد در طی مراحل تهیه و تولید آن، علاوه بر ماندگاری بالا، رنگ و کیفیت چمن را در برابر نور خورشید محافظت می نماید. شایان ذکر است که با در نظر گرفتن نوع استفاده از چمن، شرایط مراقبت و نگهداری از آن با تفاوت هایی همراه می باشد. بنابراین، در صورت رعایت اصول و قواعد صحیح نگهداری از این محصولات، عمر مفید محصول به بیش از ده سال در فضاهای ورزشی و افزون بر پانزده سال در محیط های باز می رسد. قیمت مقرون به صرفه و بسیار مناسب چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، عامل مهمی برای انتخاب و خرید یک کفپوش مناسب و مطلوب برای زمین های بازی و ورزشگاه ها به حساب می آید.

چمن فوتبال مصنوعی ورزشی

موارد کاربرد و استفاده از چمن مصنوعی

  • زمین فوتبال
  • چمن تزیینی برای باغ و طراحی ویلا
  • مدرسه ، مهدکودک و خانه بازی
  • باشگاه ورزشی
  • تالار و اماکن عمومی

استفاده از چمن مصنوعی ضمن ایجاد فضایی زیبا و جذاب از لحاظ ظاهری، محیطی نرم و لطیف و در عین حال مطمئن و ایمن را برای ورزشکاران با خود به همراه می آورد. در حال حاضر استفاده از این محصول به ویژه در فضاهای ورزشی به علت تراکم و مقاومت بالای آن، در طیف گسترده و مقیاس وسیعی صورت می پذیرد. کاربرد چمن مصنوعی در ورزش هایی نظیر تنیس، فوتبال، فوتسال و گلف، به یک امر اجتناب ناپذیر و الزام آور در این فضاها تبدیل شده است.

زیباسازی و جذابیت بصری محیط های مسکونی مانند ویلاها، ایجاد محیطی شادی آور و با نشاط در مهدکودک ها و مدارس، نگهداری حیوانات خانگی، پوشش کف منازل و امکان عمومی، از دیگر کاربردهای چمن مصنوعی قلمداد می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع ، ضخامت و قیمت چمن مصنوعی تزیینی و ورزشی و سایر محصولات مانند تاتامی و کفپوش ورزشی و گرانولی با مشاورین نیک فوم تماس حاصل فرمایید