X اینستاگرام نيک فوم
کليک کنيد

عایق صدا

عایق صدا

عایق صدا دیوار و ساختمان نیک فوم گزینه ای بسیار مناسب به منظور جذب صدا و عایق آکوستیک نمودن فضا در تمامی محیط های بسته و داخلی می باشد. از فوم عایق صوتی در استودیوهای ضبط صدا و موسیقی به فراوانی استفاده می شود.  فوم عایق صدا نیک فوم از فوم سلول بسته با Closed Cell متراکم با ضخامت بالا تشکیل شده است و توانایی جذب نویز و امواج صوتی با برد و دسیبل بالا را دارد. این محصولات با قرار گرفتن در فضاهای مناسب منازل و محیط کار مانند استودیو موسیقی خانگی و دفاتر مرکز تماس با نویز گیری علاوه بر کاهش میزان بازگشت صدا در محیط تا حدودی از پخش صدا به محیط دیگر نیز جلوگیری میکند.

عایق صدا آکوستیک

زندگی شهری و آپارتمان نشینی امروزه فضایی به مراتب پر سر و صداتر دارای آلودگی صوتی بیشتر را در جوامع امروز به وجود آورده است. در این میان متاسفانه عدم توجه به اصول عایق بندی صوتی و جلوگیری از نفوذ صدا در منازل مسکونی به ویزه آپارتمان ها باعث شده صداهای مزاحم و آلودگی های صوتی بخش جدایی ناپذیری از زندگی افراد باشد. تحقیقات علمی در زمینه تاثیر نویز و صداهای مزاحم بر سلامتی نشان می دهد که آلودگی صوتی یکی از عوامل و تشدید کننده صدمات جدی مانند بیماری های قلبی عروقی، فشار خون، استرس و فشار روحی، ناراحتی های اعصاب، کاهش کارایی و بی خوابی می باشد. همچنین آسیب پذیری کودکان در برابر آلودگی صوتی شدید تر بوده و نویز ها تاپیرات منفی جدی تر و شدیدتری روی کودکان دارند. حتی خو گرفتن و حساس نبودن نسبت به صداهای مزاحم دلیلی بر مصونیت فرد نیست و نویز در هر حال تاثیر منفی خود را بر سلامت فرد می گذارد.

مجموعه عواملی که بیان شد سبب شده که عایق صدا و صوت گیر نویزگیر امروزه علاوه بر استودیو های موسیقی، استودیو باکس ضبط صدا و فیلم در خانه های مسکونی، شرکت ها و محل های تجاری و تولیدی نیز مورد استفاده قرار گیرد. از دیگر عوامل و دلایل استفاده از عایق صدای دیوار و ساختمان در خانه ها را میتوان تمرین موسیقی، تجهیز اتاق آکوستیک برای نوازندگی، گوش دادن به موزیک با صدای بلند و همچنین نگهداری از حیوانات خانگی مانند سگ و عایق بندی صوتی و جلوگیری از نفوذ صدای پارس کردن سگ و ایجاد مزاحمت و آلودگی صوتی به وسیله صوتگیر برای همسایگان دانست.

این محصول با نامهای دیگر مانند عایق صوتی، فوم جاذب صوت، جاذب صدا، فوم عایق استودیو، ابر آگوستیک و صوت گیر نیز شناخته می شود.فوم عایق صوت

انواع پنل عایق صوتی:

مشخصات عایق صدا:

  • ضخامت: 25 میل ، 30 میل، 40 میل، 50 میل، 60 میل
  • در انواع عایق صدای شانه تخم مرغی ، هرمی و طرحدار
  • چگالی (دانسیته):  45 تا 70 کیلوگرم بر مترمکعب بسته به مدل
  • ساختار سلول بسته
  • غیر سمی بودن مواد تشکیل دهنده عایق صدا
  • عمر بالا و امکان استفاده تا 30 سالپنل آکوستیک

فیزیک دانان با واژه ی اکوستیک زیاد سر و کار دارند زیرا که اکوستیک شاخه ای علم فیزیک است و به عنوان یک علم مجزا شناخته می شود. اما در بازار، اکوستیک را بخشی از علوم فیزیک نمی دانند بلکه آکوستیک را به پنل های عایق صوتی نسبت می دهند که در بازار به شکل و اندازه های مختلف به فروش می رسد. جذب امواج و صدا های موجود در محیط یکی از ویژگی های بارز این محصولات عایق صدا است . چون اکوستیک نیز به علم شناخت امواج صوتی در فیزیک گفته می شود این دو با یکدیگر تلفیق شده اند.

اطلاح اکوستیک کردن اتاق اصطلاحی است که در بازار برای خرید انواع فوم عایق صدا به کار می برند و شاید هر گز کسی در بازار نمی داند که این واژه چطور به فوم های عایق صدا نسبت داده شده است.

اکوستیک های محیطی امواجی هستند که در محیط وجود دارد و فوم های عایق، وظیفه ی جذب و شکستن آن ها را بر عهده خواهند داشت.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره عایق صدای نیک فوم، مشاوره رایگان و دریافت نمونه و خرید عایق صدا برای تجهیز و آکوستیک کردن استودیو و اتاق موسیقی با مشاورین ما از طریق تلفن های سایت در تماس باشید.